Strašidla nejsou jen pod postelí, aneb mé zkušenosti se spánkovou paralýzou.

2. srpna 2015 v 17:49 | Medion Reeve |  Téma týdne
Jako malá jsem se šíleně bála strašidel pod postelí. Každý večer jsem pravidelně kontrolovala prostor pod postelí, za postelí i za skříněmi. Bála jsem se zdrcadel, oken, noční cesty do koupelny a celkově tmy. Pak jsem se ale dostala do období, kdy jsem se bála už samotného spánku.

Začalo se to dít asi před rokem, kdy jsem po probuzení mívala divné stavy. Nestávalo se to často. Tak jednou za dva měsíce.

Probudila jsem se. V pokoji byla ještě tma. Najednou se mi celým tělem, směrem od hrudi ke končetinám, rozlezl mráz. Celé tělo se mi na chvíli rozbrnělo. Koukala jsem se po pokoji. Vedle mé postele někdo stál. Nevěděla jsem kdo, ani proč tam je. Chtěla jsem se zvednout, sahnout na něj, něco říct - ale nešlo to. Přišla další vlna mrazu. Začala jsem mít pocit, že nemůžu dýchat. Hlavou mi začaly probíhat otázky jako "Co to se mnou sakra je?", "Proč se nemůžu hýbat?", "Umírám?".

Silueta mi pořád stála u hlavy, něco mě dusilo a nemohla jsem se hýbat.
Celé to trvalo jen pár minut. Nepamatuji si, jak jsem se z toho dostala, ale najednou to bylo celé pryč. Brnění odeznělo a já se mohla hýbat.

Tak se to opakovalo několikrát. Někdy celá situace trvala pár sekund, jednou i půl hodiny.

Stavy, do kterých jsem se dostávala, se podle pozdějšího zjištění nazývají Spánková paralýza. Jde o stav, kdy se Váš mozek "nepřepne" ze spánku do reality, tudíž vnímáte své okolí, ale nejste schopni se hýbat (stejně jako ve spánku nemůžete kopat nohami, když se Vám zdá o běhání) ani křičet.

Od té doby se nebojím strašidel ve svém pokoji. Opravdová strašidla jsou v naší hlavě. Nebo v nás.

Představte si třeba tohle v noci u Vaší postele. Nemůžete se pohnout ani křičet.

Doporučuji přečíst článek na blogu Killerofidiots: http://killerofidiots.blog.cz/1508/tezka-schyza
Článek je přiřazen k tématu týdne "Strašidla pod postelí".
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bett Bett | E-mail | Web | 2. srpna 2015 v 20:36 | Reagovat

Páni, přiznám se, že něco takového se mi nikdy nestalo, každopádně asi bych se zbláznila, koukat se půl hodiny do jednoho místa a nemoci se při tom pohnout...
Mimochodem vážně dobrý článek :D

2 sarushef sarushef | Web | 2. srpna 2015 v 23:06 | Reagovat

No tybrdo, to zní děsivě. To musel bejt hodně silnej zážitek, popravdě ani nevím, že něco takovýho existuje.

3 Frances Jane Frances Jane | Web | 4. srpna 2015 v 18:55 | Reagovat

Tohle ti fakt nezávidím :( už jen z toho čtení mi naběhla husí kůže :O

4 Medion Reeve Medion Reeve | E-mail | Web | 17. srpna 2015 v 22:32 | Reagovat

[1]: Šťastný to člověk! :D a mockrát děkuji :)

[2]: Poprvé to bylo něco šílenýho. Když se ti to stane už po několikáté a víš, o co jde, není to tak hrozné.

[3]: A přitom se říká, že tohle zažívá poměrně velká část populace. Je to děsivý zážitek, ale s odstupem času to beru jinak. Přeci jen je to docela zvláštní a zajímavá věc. No ne? :D

5 Geheimnis Geheimnis | E-mail | Web | 27. srpna 2015 v 19:59 | Reagovat

Na úvod... Vidět tuhle postavu v noci u své postele, poseru se.
No ale teď dál... :D Díky tomuhle článku jsem konečně pochopila, co je to ta spánková paralýza. Už jsem o tom četla, ale nikdy jsem nepochopila, v čem je jako ten problém. Teď už to chápu, díky.
A svým způsobem je to ale fascinující. Jak je naše tělo naprogramováno. Když v noci spíš, jsi paralyzován. Proč to tak je a jak se to děje? Je to fakt zajímavý :) Horší pak je, když se to vymkne. Jako třeba při téhle situaci. Naštěstí se pak ten mozek zase přepne do správného režimu, ale než se tak stane.. Uf.

6 Saruwatari Saruwatari | Web | 31. srpna 2015 v 9:20 | Reagovat

Úžasný článek. Nic na tohle téma jsem nikdy nečetla, ani nevím že něco takového je.
Každopádně, velmi zajímavé. No, vzhledem k  tomu, že jsem otevřela pusu a notnou chvíli na ten gif tupě zírala, asi bych si nedokázala představit takový zážitek. Jako malá jsem měla hodně snů o tom, jak mě někdo zabije, ale to mě zase tak neděsilo. HOrší bylo, když jsem šla v nějakém labyrintu s čarodějnicema, a našla jsem něco, co znám a mám to ráda, (mamčina mikina xD) tak jsem to hned vzala a přitulila se k tomu, jenže v tu chvíli všechno začalo šumět a pak jsem se většinou probudila. Což se mi ale podařilo vypozorovat, když jsem byla trochu starší bylo to, že to bývalo ze špatného svědomí :)Např. když jesm ten den něco provedla :P

7 Albertdrula Albertdrula | E-mail | Web | 5. června 2018 v 19:57 | Reagovat

The prostate gland is central to the section of a male's the reproductive system. It secretes fluids that assisted in the transportation and activation of sperm. The prostate gland is situated just in front of the rectum, below the bladder and around the urethra. When there is prostate problem, in most cases really miserable and inconvenient for your patient as his urinary method is directly affected.

The common prostate health issues are prostate infection, enlarged prostate and prostate cancer.

Prostate infection, often known as prostatitis, is easily the most common prostate-related condition in men younger than 55 years of age. Infections of the prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis may be the least common of most kinds of prostate infection. It is caused by bacteria perfectly located at the large intestines or urinary tract. Patients may feel fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by utilizing antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to help remedy the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is a condition associated with a particular defect inside the gland along with the persistence presence of bacteria within the urinary tract. It can be due to trauma towards the urinary tract or by infections via other areas of the body. A patient may go through testicular pain, spine pains and urination problems. Although it is uncommon, it can be treated by removal from the prostate defect followed by the employment antibiotics and NSAIDs to take care of the inflammation.

Non-bacterial prostatitis is the reason for approximately 90% of prostatitis cases; however, researchers have not yet to establish the causes of these conditions. Some researchers believe chronic non-bacterial prostatitis occur due to unknown infectious agents while other think that intensive exercise and lifting may cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a proper diet is important. These are some of the steps you can take and also hardwearing . prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is important for health and wellness and it'll also keep your urinary track clean.

2. Some studies advise that a number of ejaculations a week will assist to prevent cancer of prostate.

3. Eat steak sparingly. It has been shown that consuming over four meals of beef weekly will heighten the likelihood of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a proper diet with cereals, vegetable and fruits to make certain sufficient intake of nutrients necessary for prostate health.

The most important measure to take to make certain a wholesome prostate is always to go for regular prostate health screening. If you are forty yrs . old and above, you need to choose prostate examination at least one time 12 months.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama